Menteşeli Kapılar Ve Çelik Kapılar

11.12.2021

Kapının açıldığı tarafta gerekli çelik kapıların ve diğer kapı türlerinin alanı azaltmak için dönme ekseni kapı düzleminde olmayacak şekilde çelik kapı ve kapılar menteşeli olabilir. Bu dönme ekseninin çelik kapının ve kapıların açıldığından farklı tarafta olmasını sağlayan bir mekanizma gerektirir. Bu bazen trenlerde, uçaklarda, fabrikalarda, ofislerde ve tuvaletin içe doğru açılan kapısı gibi durumlarda söz konusu olabilir.

Döner kapı içeri veya dışarı açılmasına izin veren özel tek etkili menteşelere sahiptir ve çoğunlukla kapalı kalması gerektiği için yaylıdır.

Fransız kapılar kanatlı kapı adında orijinal eşsiz bir Fransız tasarımından üretilmiştir. Panellerin hepsinin veya bir kısmının kanatlı kapıda olacağı hafif bir kapıdır. Fransız kapılarında geleneksel olarak kapıların altında kalıplanmış bir paneli vardır. Her kapı kanadında büyük cam panelli çift kanatlı kapılar olarak bir çift olarak kullanıldığında ve kapıların (genelde) içeride olduğu gibi dışarı çıkabileceği bir Fransız pencere denir.

Hollanda kapıları veya ahır kapısı iki yarım kısımdan oluşur. Üst yarım alt yarımdan bağımsız olarak çalışır. Üst kısmın ayrı, alt kısmın ayrı açılmasının mümkün olduğu ancak alt kısmın içte bir dudağa sahip olduğu için alt kısmı açık bırakırken üst kısmın kapatılmasının mümkün olmadığı bir durumdur.

Bir bahçe kapısı bir Fransız penceresine benzer ancak daha güvenlidir çünkü yalnızca bir kapı çalıştırılabilir. Çalışan kapının menteşesi bitişik sabit kapının yanındadır ve mandal, iki kapı arasından veya bir cıvata kullanımından ziyade duvar açıklığı pervazına yerleştirilmiştir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

  • Sürgülü Kapılar
    Genellikle boşluk veya estetik için raylar üzerinde kayan kapılara sahip olmak yararlıdır. Çelik Kapı aksine sürgülü kapılar güvenlikte tercih edilmiyor.
E-Bülten Aboneliği
Kampanyalarımız önce size gelsin.