Sürgülü Kapılar

09.12.2021

 

Sürgülü kapılar

Genellikle boşluk veya estetik için raylar üzerinde kayan kapılara sahip olmak yararlıdır. Çelik Kapı aksine sürgülü kapılar güvenlikte tercih edilmiyor.

Bir duvar boşluğunun içinde kayan kapılara cep kapısı denir. Cep Kapısı, Çelik Kapı gibi güvenlik amacıyla tercih edilmiyor genel olarak çelik kapıların kullanım alanı bina girişi, daire girişi, büyük korunaklı depo vb yerlerde daha çok tercih ediliyor. Cep Kapılar mahremiyetin de gerekli olduğu dar alanlarda kullanılır. Kapı levhası makaraya ve kapının üst kısmındaki bir raya takılır ve bir duvarın iç kısmına doğru kayar kayar.

Sürgülü Cam Kapı özellikle arka bahçeye giriş olarak birçok evde yaygındır bunun yerine çelik kapılar ’da tercih ediliyor. Bu tür kapılar yangın çıkış kapısı olarak sayılmasalar da ticari yapılara girişlerde kullanım için de popülerdir çelik kapı güvenliği ve görünümü bakımından çok tercih ediliyor. Hareket eden kapıya "aktif kanat" sabit kalan kapıya ise "inaktif kanat" denir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bilgiler

  • Menteşeli Kapılar Ve Çelik Kapılar
    Çelik Kapılar ve diğer kapılar, çelik ve diğer bir yönde kapıdan uzağa dönmesine izin vermek için bir taraf boyunca menteşeli fakat diğer yönde menteşeli değildir. Çelik Kapılarda ve diğer kapılarda Dönme genellikle dikeydir. Menteşeli kapılar gibi bazı d
E-Bülten Aboneliği
Kampanyalarımız önce size gelsin.